KVĚTEN - Webinář i pod stromem

Proběhl webinář, kteří si již brzo budete moci přehrát třeba v chládku pod stromem.


Co spojuje vodní ekosystémy, meteorologii, dálkový průzkum Země a hydrodynamiku?

Je to tak. SUCHO!

Květen přinesl jedinečnou možnost poslechnout si odborníky k tématu sucho, kteří spolupracují s GLOBE. Čtyři hlediska, čtyři vědci a prostor pro otázky a odpovědi. Podívejte se na záznam webináře:

Popovídali jsme si ve vybrané společnosti s:

Děkujeme za vaši přízeň!

Marie, Vendy a Honza


Bádejte venku

Květen je tu a konečně můžeme aspoň trošku ven! Pošlete svoje školáky na venkovní průzkum. Co nás bude zajímat? Povrchová teplota. Jak to ale souvisí s vodou a suchem? Hodně! Běžte ven a udělejte pokus. Ať už společně, nebo každý žák zvlášť, následně sdílejte své výsledky. Ucelenou aktivitu i pracovní list Stromová klimatizace z dílny Učíme se venku najdete ZDE.

Když už budete venku, zaposlouchejte se.. Neslyšíte kvákání? Pak by někde kolem mohl být mokřad. Celý rok se zabýváme suchem. Samozřejmě, že nás lidi trápí sucho, ale pro obojživelníky je to otázka života a smrti! Přečtěte si více v našem článku Pozor! Hledá se mokřad a vyražte ven!

Výzva pro Mladé reportéry

Všímejte si změn v krajině ve vašem okolí. Jak se jí dotýká sucho? Pořiďte reportážní fotografii nebo foto příběh k tématu Sucho v krajině a zašlete nám vaše fotografie s popisky do konce května! Stáhněte si jak postupovat a zasílejte výstupy na zuzana.jakobova@terezanet.cz.

Pokud byste se o tvorbě reportážní fotografie chtěli dozvědět více, doporučujeme dokument Jak na reportážní fotografii, který najdete také na webu mladireporteri.org.


►Další inspirace:

Jak více ulehčit vaší vlastní zahradě nebo vegetaci v okolí?

Inspiraci i praktické tipy najdete na webu projektu KBELÍK VODY DO PŘÍRODY.


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Pozvánky na semináře, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo čerstvé badatelské aktivity. Přihlaste se k odběru zpravodaje GLOBE a bádejte s námi!