Využijte naší nabídky a spolu s Járou zašlete přihlášku do projektu Tajný život města, který bude zároveň letošním tématem roku!
Dostal jsem z TEREZY nabídku účastnit se projektu o biodiverzitě. Moji žáci byli z možnosti podílet se na tvorbě mobilní aplikace nadšení. „A to jako podle těch našich fotek to pak bude rozeznávat rostliny, jo? A co když to špatně poznáme? Nebo tam schválně nahrajeme něco jiného?“ To jde, pane učiteli?“ Mám jejich svolení nás přihlásit. Vyplnil jsem tedy formulář, do motivačního okénka jsem napsal, že jsme GLOBE škola a hlásíme se jako badatelská třída. Pár větami jsem popsal naše rybníkové bádání. Přiznávám, to že Vašek spadl do rybníka, jsem zamlčel, barvitě jsem nepopisoval ani úvodní hladinu jekotu. Za to jsem se ale chlubil, jak od té doby trénujeme badatelské dovednosti systematicky. Snad to bude stačit. Říkal jsem si, že biodiverzita je dost dobré téma na celý rok, i kdybychom se mezi ty vybrané školy nedostali. A taky, projekt začne na ostro až od února. Do té doby bychom neměli usínat na vavřínech a naopak nepolevovat v tréninku dovedností. Proč ne právě na tématu biodiverzita.
V GLOBE mi doporučili pro inspiraci metodiku programu Ekoškola. Než začnou v projektu vznikat vlastní zadání. Vyhradil jsem si dvě vyučovací hodiny a zvolil jsem lekci Invazní druhy (naleznete v příloze, pozn. red.).Ta lekce má totiž několik výhod.
Budu rád, když mi podle chuti napíšete, jak se vám lekce podařila. Jako GLOBE dopisovatel jsem získal speciální adresu: jara@terezanet.cz