Proměny přírody

Příroda se během roku mění. Ale jak? Můžeme to sledovat, měřit, porovnávat? Jestli vás také zajímá chování stromů, rostlin i některých živočichů během ročních období, nechte se inspirovat a bádejte s Vašimi žáky o FENOLOGII.


Téma roku FENOLOGIE

 

K fenologickým pozorováním má program GLOBE sepsanou celou metodiku a pracovní listy. Pokud chcete tipy, jak je jednoduše zapojit během školního roku, inspirujte se aktivitami v tematickém plánu níže.

Školy se také mohou průběžně zapojovat do projektu Fenofaze.cz, sbírat data a pomoci tak vědcům z ČHMÚ v jejich výzkumu, nebo si žáci pomocí aplikace GrowApp mohou vytvořit zajímavé časosběrné video stromu. 

Ještěže se usínání a probouzení stromů každý rok opakuje!

 

Jak na to? Podívejte se na malou ochutnávku!

- ve videu je potřeba zapnout české titulky v pravé dolní části videa (klikněte na ozubené kolečko "nastavení" a titulky si zapněte - vyberte jazyk čeština).
V případě, že titulky po nastavení nevidíte dobře, je nutné znovu kliknout na ozubené kolečko, rozbalí se Vám menu nastavení, klikněte na čeština - poté se vám rozbalí další menu, kde kliněte na možnosti a nastavte si velikost písma, barvu písma, průhlednost atd.

 


Měsíční plán – tipy na aktivity ke stažení:

ŘÍJEN

LISTOPAD

PROSINEC

LEDEN

ÚNOR

BŘEZEN

DUBEN

KVĚTEN

ČERVEN

 

Přidejte se k dalším školám po celé Evropě - zapojte se do Evropské fenologické kampaně.