Proměny přírody

V Tématu roku 2018/2019 nás zajímalo chování stromů, rostlin, ale také chování některých živočichů během ročních období. Nechte se inspirovat a bádejte s Vašimi žáky o fenologii!


Téma roku FENOLOGIE

 

V rámci Tématu roku se školy stále mohou zapojit do projektu Fenofaze.cz, sbírat data a pomoci tak vědcům z ČHMÚ v jejich výzkumu, nebo si žáci pomocí aplikace GrowApp mohou vytvořit zajímavé časosběrné video stromu. Ještěže se usínání a probouzení stromů každý rok opakuje!

 

Jak na to? Podívejte se na malou ochutnávku!

- ve videu je potřeba zapnout české titulky v pravé dolní části videa (klikněte na ozubené kolečko "nastavení" a titulky si zapněte - vyberte jazyk čeština).
V případě, že titulky po nastavení nevidíte dobře, je nutné znovu kliknout na ozubené kolečko, rozbalí se Vám menu nastavení, klikněte na čeština - poté se vám rozbalí další menu, kde kliněte na možnosti a nastavte si velikost písma, barvu písma, průhlednost atd.

 


A jak proběhl Fenologický rok a čím se můžete inspirovat?

Měsíční plán – tipy na aktivity ke stažení najdete níže 

ŘÍJEN

LISTOPAD

PROSINEC

LEDEN

ÚNOR

BŘEZEN

DUBEN

KVĚTEN

ČERVEN

 

Propojte se s dalšími školami po celé Evropě - zapojte se do Evropské fenologické kampaně.


 


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Pozvánky na semináře, rozhovory se zajímavými osobnostmi nebo čerstvé badatelské aktivity. Přihlaste se k odběru zpravodaje GLOBE a bádejte s námi!